Garaj kapısı santral motoru ve garaj kapısının elektriksiz kullanımı


Garaj kapısı sistemleri üretimi ve montaj sonrası kullanımı pratik bir üründür. Uzaktan kumandaya basar ve kapınızı açarsınız. Peki ya bir gün eve geldiniz, kumandaya bastınız ve kapı açılmadı. O zaman ne olacak ? İşte bu makalemizde garaj kapılarının olası aksaklıkları (arıza durumundan bahsedilmemektedir)'nı inceleyeceğiz.

Öncelikle bu sıkıntının neden kaynaklandığını tespit etmemiz gerekmektedir. Bu tarz bir sorunun 2 önemli nedeni olabilir. Birincisi kapının çalışmasını sağlayan ana güç sağlayıcısı olan santral motor arızalanmış olabilir. Bu gibi bir durumda hemen servis çağırmalı ve motoru değiştirmelisiniz. Bu sizin probleminizi çözecektir. Peki ya motordan değil ise bir diğer sebep şudur; elektrik kesintisi!

Elektrik kesintilerinden etkilenmemek için kuru akü sistemi kullanılabilir. Ancak bu sistemlerin gücü en nihayetinde tükenecektir. Uzun soluklu bir elektrik kesintisinde garaj kapınızı açıp kapatabilmeniz için endüstriyel tip garaj kapınızın zincir veya benzeri bir manuel kontrol ünitesi vardır. İnsan gücü ile çalışan bu ünite ile garaj kapınızı kolayca açabilir veya kapatabilirsiniz. Garaj kapısı Ankara'da tamiri ni sunan başlıca firmalardanız. Bu konuda telefon ile irtibat kurabilirsiniz.

Garaj kapısı motor arızası