Ankara'da garaj kapısı tamirinde arıza tespiti yapmak.


Bir garaj kapınız var ve yıllardır sorunsuz olarak kullanıyorsunuz. Bir akşam evinizegeldiniz ve her zamanki gibi kumandanıza bastınız ve kapınız açılmadı veya kapınız tam açılırken garaj kapınız düştü. Bir bölümü veya tümü düşen garaj kapınız siziniçin tam bir felaket. Peki bu durumu nasıl aşacağız? Bir garaj kapısı tamircisi arayacaksınız fakat arızayı nasıl tarif edeceksiniz?

Şayet garaj kapınız hiç açılmadı ise hemen panik yapmayınız. Öncelikli kontrol noktanız elektrik tesisatınız olmalı. Elektrik tesisatınızı detaylı bir şekilde kontrol etmelisiniz. Gelen tüm kabloları ve sigorta ünitenizi kontrol ediniz. Olcası bir elektrik kesintisi veya elektrik hattında oluşacak bir problem var ise bunu giderdiğinizde garaj kapınız açılacaktır.

Elektrik tesisatınızı kontrol ettiniz ve herhangi bir problem yok ise arızanız biraz daha büyük demektir. Bu durumda da santral motor arızalanmış olablir. Bu durumda manuel kontrol birimizi (zincir veya halat ) yardımı ile manuel olarak kapınızı açabilir ve kapatabilirsiniz. Ancak ilerisi için bir garaj kapısı temir veya teknik servis hizmeti veren bir firma ile irtibata geçip teknik servis talebinde bulunmalısınız. Bu arızayı tarif ederken elektrik tesisatını kontrol ettiğinizi ve motorda sorun olduğunu belirtmelisiniz. Gelen teknik ekip motoru değiştirerek sorununuzu giderecektir.

Bir diğer ve en büyük sorun ise kapının kısmen veya tamamen düşmesidir ki burada en büyük sıkıntı olay anında kapı altından geçen bir aracınız veya siz bulunuyorsanız çok büyük bir kaza anlamına gelmektedir. Bu gibi bir problemde kapı montajını yapan firmanın yeterli güvenlik önlemi almadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu gibi durumda panel yapısı ve motorun sağlıklı çalışıp çalışmadığını sadece teknik servis tespit edebilir.

Siz de arızanızı en kolay bu şekilde tespit edebilirsiniz.

Garaj kapısı tamiri Ankara