Fotoselli Kapı Tamiri


Fotoselli kapılarınız her an arıza yapabilirler. Bu gibi durumlara mutlaka hazırlıklı olmanız gerekiyor. Öncelikle servis bulup çağırmadan önce bazı kontrolleri yapmanız gerekiyor. Öncelikle kumandanızın pilini kontrol edin ve yedeği var ise hemen değiştirin.

Yine sorun çözülmezse UPS bağlantı durumlarını kontrol edin. Eğer UPS kullanılmıyorsa elektriğin kesik olup olmadığına bakmalısınız. Bunları yaptıktan sonra hala sorun çözülmezse kapınızın montajını yapan firmanın servisi ilk aramanız gerekendir. Ancak ulaşamaz ya da aldığınız hizmetten memnun değilseniz yeni bir servis bulmanız gerekecektir. Bizim veya başka bir servisin gelmesi önemli degil önemli olan sizin işinizin zamanında ve en makul şekilde hallolması problemin ortadan kalkmasıdır. Gelecek olan servisin uzmanlık belgelerini, ISO belgelerini ve firma ile ilgili bilgileri mutlaka isteyin. 

Kendiniz arıza kontrollerini yapabilirsiniz. Ancak fotoselli kapılar düzenli olarak bakım ve onarım isteyen cihazlar olduğundan mutlaka bakımlarını periyodik olarak yaptırmanız gerekiyor. Aksi takdirde istenmeyen sorunları olmadık zamanlarda yaşamanız muhtemeldir.

Bu ve benzeri sıkıntılar için anlaşmalı bir servisinizin olması ve gezici ekibinin her zaman ulaşılabilir olması en uygunudur. Bu şekilde gece ve ya hafta sonu en kısa sürede sıkıntılarınız sonlanacaktır. Gelecek ekip mutlaka konusunda deneyimli ve sertifikalı olmalıdır. Aksi halde arızların daha çok büyümesi ve ilerleyen dönemlerde sorunların çıkması durumunda garanti kapsamlarından yararlanamayabilirsiniz.

Mümkünse garantili servis hizmeti alın ve ödeme yapmadan önce garanti belgesinin doğru olarak doldurulduğunu kontrol edin. Bu şekilde hem sağlıklı bir şekilde sorunlarınız çözülmüş olur hemde arızaların tekrarında kimi aramanız gerektiğini bilirsiniz.