Garaj kapısı tamirinde neye dikkat edilmelidir?


Garaj kapıları günlük kullanımda çok yoğun kullanılabilen, araç giriş - çıkış esnasında kullanılan ve her bir işlem için yüksek güç gerektiren ürünlerdir. Garaj kapılarının rahat çalışmasını sağlayan en büyük etken güçlü bir motor sistemine sahip olmasıdır. Güçlü motor sistemine sahip olan kapıların ortalama 60-100 bin arasında açılıp kapanma ömrü vardır. Bu rakamlar arasında bir garaj kapısının arıza verme durumu genel olarak doğal karşılanmaktadır. 

Bu rakamlardan evvel oluşabilecek arızalar ise nedeni öğrenilmesi gereken arızalardır. Öncelikle elektrik hattınızın sağlamlığı, motor için gereken elektrik akımını taşıyabilecek bir durumda mı kontrol edilmelidir. Sıklıkla motor ve anakart arızaları elektrik akımının yüksek veya düzensiz gelmesinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda anakart veya garaj kapısı motorunun yanması gibi arızalar gözlemlenmektedir. Şayet bu tip bir arızanız mevcut ise bu arızaları anlamanız pek zor olmamaktadır. Çünkü garaj kapısı motoru yanmış olan bir garaj kapısı çalışmayacaktır.

Anakart ve garaj kapısı motoru arızanız teknik servis gerektirmektedir. Teknik servis hizmetinizi tercih ederken bazı hususları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

1 - Kalite

2 - Kullanılacak malzeme sisteminize uygun mu?

3- Montajı yapacak usta yeterli teknik bilgiye hakim mi?

 

Bu üç maddeyi tamamlayabilen firmaların garaj kapısı tamiri yapmasından kaçınmayınız. Uzman ellerde onarılmayan kapıların kısa süre içerisinde tekrar arıza vermesi ve sizi mağdur etmesi kaçınılmaz olacaktır.