Garaj Kapısı Çeşitleri


Öncelikle Garaj kapılarının çeşitlerinden bahsetmek isterim;

1- Seksiyonel garaj kapısı

 Motorlu seksiyonel garaj kapıları, dikey olarak yukarı doğru hareket eder. Bu sayede garajınızın önündeki alanda, daha çok kullanabileceğiniz yer kazanmış olursunuz. Garaj girişiniz dikdörtgen, eğik tavanlı hatta kemerli bile olsa seksiyonel kapıların montajı her zaman mümkündür. Bu yüzden, sonradan yapılacak restorasyonlarda da Hörmann kalitesine geçmek mümkündür. Siz hayalinizdeki garaj kapısını istediğiniz gibi seçin, 

 

2- Sarmal kapı RollMatic 

Sarmal garaj kapısı sayesinde garaj önünde ve içindeki boş alan daha efektif kullanılabilir. Park etmek için kapıya yanaşabilirsiniz, garajdaki tavan alanı da boş kalır. RollMatic kapı profili, kaliteli paslanmaz alüminyumdan oluşur ve standart olarak modern  motor tekniğine sahiptir.

Motor, tamburun dışında bulunur ve böylece bakım gerektiğinde kolayca ulaşılabilir. RollMatic kapının hareketlenmesi ve durması çok yumuşak ve sessizdir; bu sayede kapı korunmaktadır. İç buton ve garaj aydınlatması kumanda gövdesinin içine entegre edilmiştir. 

3-Endüstriyel Garaj Kapısı

Endüstriyel Garaj Kapıları fonksiyonel kullanımı açısından genellikle geniş alanlara sahip mekânlarda tercih edilir.  Yüksek performans gerektiren hacmi büyük alanlarda; Fabrika, Depo, Antrepo, Büyük Hacimli tesisler, askeri tesisler, otoparklar, galeriler, atölyeler, imalathaneler ve giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu depolama alanları gibi yüksek performans gerektiren birçok alanda yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.  Endüstriyel garaj kapıları sarmal şekilde tasarlanmıştır, aşağıdan yukarıya doğru üst kısmı rulo halinde toplanmaktadır. Eğer kiriş mevcut ise kiriş arkasına veya kirişin alnına yer işgal edilmeden montaj yapılmaktadır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kullanım alanına göre servis kapısı veya penceresi eklenerek kullanımı daha verimli hale getirilebilir.