Endüstriyel garaj kapısı ve garaj kapısı arasındaki farklar.


Günümüz arama motoru Google’da siz de pek çok kelime grubunda aradığınız şeyden farklı şeylerle karşılaşmışsınızdır. Firmamızın bulunduğu sektörde de bunun gibi karışıklığa neden olan arama kelime grupları mevcuttur. Biz de bu iki ürünü ele alarak inceleyecek ve müşterilerimize en uygun ürünün hangisi olduğuna karar vermelerini sağlamaya çalışacağız.

Öncelikle bu ürünümüz garaj kapısıdır. Bunu arama motoruna garaj kapısı yazdığınızda karşınıza gelen birçok görselde farklılık görerek anlayabilirsiniz. Öndelikle standart tip iki ürün grubumuz; konut tipi garaj kapısı ve endüstriyel tip seksiyonel garaj kapısıdır. Konut tip garaj kapıları nispeten daha küçük ve daha ekonomik ürünlerdir. Öyle ki kendi içinde de ikiye ayrılırlar. Birincisi ekonomik tip olan kepenk sistemleridir. Adından da anlaşılacağı gibi mağaza kepenk sistemi ile üretilen ürünlerdir. Bu ürünlerin alüminyum  poliüretan dolgulu olanlarına alüminyum kepenk, çelik lamelden üretilenine ise çelik kepenk denilmektedir. Bu tip ürünler bütçesi düşük ama kullanışlı ürün isteyen kişilerce tercih edilir. İkinci sistemin adı ise dekoratif endüstriyel tip konut garaj kapısıdır. Bunlar endüstriyel kapıların küçük ölçekli olanlarıdır. Daha çok dekoratif görünüm isteyen ve bütçe derdi olmayan tekil kişilerce tercih edilir.

Son olarak aslında karıştırılan ürünümüz Endüstriyel seksiyonel garaj kapılarıdır. Bu garaj kapıları çok büyük ölçekli ürünler olup güçlü ürünlerdir. Örneğin itfaiye araçlarının barındığı garajlar, askeri zırhlı personel araçları (tank, zırhlı araçlar vb.) ve hatta koca bir uçak hangar kapısı. Evet, yanlış okumadınız. Hangar kapıları da endüstriyel seksiyonel kapı grubuna girmektedir. İşte garaj kapısı sistemleri denildiğinde hepsi bir arada sergilenen bu ürünler aslında bu şekilde ayırt edilebilir. Bu önemli bilgiler doğrultusunda alacağınız garaj kapısını iyi analiz ederek size en uygun olanı tercih ediniz.

Endüstriyel seksiyonel kapı